Bu bir cinayet itirafıdır!

Yazımı tüm beni tanıyanların okumasını istiyorum; zira herkes kendisinden birşeyler bulacak. Bu bir cinayetin itirafıdır! Kendimin yada bir başkasının; işte buna yine ben dışında bir başkası karar verecek.

Hayatı ve ona şekil veren insanları tanıyacak kadar uzun süre yaşadım. Klasik cümlelerle, yaşanabilecek herşeyden tattım bir nebze. Aile yaşamından, okul/iş hayatına kadar neredeyse her konuda üstelik. Tüm bu birikim üzerine söyleyebileceğim tek bir özet cümle edindim: Ölüm yaratıcıdan gelmedikçe sebebi mutlaka bir insandır! Kendinizi de, bir başkasını da öldürseniz sebep hep sizden başka biridir!

İnanın tüm yaşantımı burada yazmak isterdim; bana kimlerin neler çektirdiğini görün/bilin isterdim. Beni eleştirmeden önce sebepleri bilin, azmettiricileri bilin isterdim.  Fakat özet geçeceğim.

Ortalama olarak hayatım ortaokul 6. sınıftan beri benim kontrolümden çıktı. Almam gereken yada aldırılan kararlardan tutun da, yaşamak zorunda olduğum problemlere kadar tüm durumların altında hep bir başkasının, özellikle de beni sevenlerin imzası var. Psikolojisini bozan, ipini koparan, benden gördüğü değeri sömürmek isteyen, yaşadığı beş para etmez hayatın faturasını bana kesmek isteyen, (bunun suçlusunun hiçbir şekilde ben olmadığım halde!) özetle hayatımın orta yerine pislemek isteyen herkes en yakınlarımdaydı hep. Değer verdiğim fakat benim değerlerimi kabullenmeyen ve kendi fikirlerini empoze etmeye çalışan hepbilmişler de keza öyle.

Tüm bu problemler içerisinde destekçilerim de oldu elbet. Bir merdivenin en üzerinden yere tekmelesin biri sizi; başka biri de bir basamağı tekrar tırmanmanıza yardım etsin. Dua ve şükranlarımla hepsinin yeri özeldir bende. Fakat tüm iyi niyetleri diğer arızalara göre bir basamaklıktı işte! İki düşüp bir kalktım; ayağa kalkmamam için bekleyenler hep hazırkıtaydı.

Bu şekilde geçirdiğim yeterince zamandan sonra kaybedilecek birşeyin kalmadığı yerdeyim. Bu yazım belki bir adli soruşturmanın kanıtı, belki de bana yapılanların ödetileceğini bildiren bir karalama olacak. Her iki durumda da hala benim üzerime oynayanlara bir notum var:

Haklılığımı, bana yapılanları kanıtlayacak; bana zarar vermek isteyenleri kendi kuyularına düşürecek kanıtlarım elimde mevcut! Sesli görüşme kayıtları, sms mesajları, mailler, resmi belgeler, fotoğraf ve videolar, raporlar, kişisel dosyalar ve çok daha fazlası kesin kanıt niteliğinde elimde mevcut. Beni tanıyacak kadar yakın olan herkes elimde nelerin olduğunu gayet iyi bilir!

Şimdi ve bundan sonra: bana sataşmaya cesaret edecek olan kim olursa olsun; arkadaşlarım, ailem, yakınlarım, tanıdıklarım, kim ama kim olursa olsun!; maktül de olsam katil de, bunu kendisine ödeteceğimin yeminine bu yazım şahit olsun! Kimin ne mal olduğunu onu tanıyan herkesin öğreneceği de cabası!

Söylemiştim değil mi; artık kaybedecek birşeyim yok!

617 kez okundu.

Bu bir cinayet itirafıdır!” hakkında 1 yorum

Sen de yorumla