Kategori arşivi: Mobil

Samsung Galaxy Note 2 için Android 4.4.2 KitKat güncellemesi yayınlandı

emrebilgin.com-android-logoSamsung Galaxy Note II için Android 4.4.2 KitKat güncellemesi cihaz  üzerinden veya Samsung Kies aracılığıyla sağlanabiliyor.

Note II piyasaya sürüldüğünden beri, Android 5.0’a kadar yazılım desteği sunacağını vaad eden Samsung sözünü tutacak gibi görünüyor. Note II için kısa süre önce yayınlanan Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi ile cihaza Gear akıllı saat desteği de gelmişti.

1018 kez okundu.

Samsung Galaxy Note 2 Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi Türkiye için yayınlandı

emrebilgin.com-android-logoSamsung Galaxy Note II için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini epeydir bekliyorduk. An itibariyle güncelleme Türkiye için yazılım üzerinden veya Samsung Kies aracılığıyla sağlanabiliyor.

Yeni özellikler ve iyileştirmeleri inceleyip tekrar yazacağım. Fakat belirtmem gereken Samsung Gear akıllı saat desteği artık Note II için de mevcut!

2371 kez okundu.

Flappy Bird kapandı ama klonları yoluna devam edecek

emrebilgin.com-flappy-bird-game-logo
Flappy Bird

Son günlerin oyun fenomeni Flappy Bird hızla yayılırken, müptelası oyunculara geliştiricisinden kötü bir haber geldi.

Twitter hesabıyla yaptığı açıklamayla oyunu yasal edinme kaynaklarından kaldırmış olan geliştiricisi Dong Nguyen, oyun yüzünden özellikle Türk kullanıcılarından epey küfür yemişti. (Önbellek görüntüsü için tıklayın) Nguyen sebep olarak detaylı bir bilgi vermedi.

Flappy Bird kapandı ama klonları yoluna devam edecek yazısına devam et

840 kez okundu.

Markalar ve garanti politikaları

Markalar hakkında tecrübe edindiğim bazı durumlardan bahsedeceğim bu yazımda. 3 sene civarında bilişim teknolojileri hizmeti veren bir firmada teknisyen ve yazılım geliştiricisi olarak çalıştım. BT ile alakalı neredeyse herşeyin meraklısı da olunca, bahsedeceğim durumları gözlemleme fırsatım oldu. Özellikle teknisyen olarak çalıştığım süreçte; sattığımız ürünlerden son kullanıcı cihazlarına kadar birçok elektronik ürünün teknik servis hizmetini verdim, garanti süreçlerini takip ettim. Teknoloji devlerinin kıyasıya savaşlarına kadar uzanan hayli “işin gerçeği” durumuna tanık oldum.

Markalar ve garanti politikaları yazısına devam et

1263 kez okundu.

Firefox Android yeni Guest Session özelliği

emrebilgin.com-intro-android-facebookSadık kullanıcı terimi geçerliyse, tanımı ben olmalıyım. İddialı bir önerme oldu fakat hakkını verdiğime eminim. Kullanabildiğim tüm platformlarda internet tarayıcısı seçimim Mozilla Firefox. Yer yer farklı durumlar için diğer tarayıcılar üstün olsa bile, Firefox kullanmaya devam ediyorum. -Piyasadaki tüm ana-akım tarayıcılar sistemimde yüklüdür. Cross-browser web yazılım geliştirme için gerekli. Bu sayede bu tarayıcıları yaşam süreleri boyunca kıyaslama imkanım da oluyor-

Firefox Android yeni Guest Session özelliği yazısına devam et

831 kez okundu.

Android Whatsapp profil fotoğrafı indirmek

Bu konunun arandığını görünce keşfettiğim basit bir ipucunu yazmak istedim.

Android Whatsapp profil fotoğrafı indirmek yazısına devam et

12953 kez okundu.